Skis SUPER 7 HD

alpine skis

Ski selection, both model and length, always will be a very personal and subjective decision.  When making your length decision, we have found the following factors should be taken into consideration.

Optimal ski length is typically determined by the following order: weight, ability, height, and aggressiveness.  Less aggressive advancing skiers should error on the shorter size, while more aggressive and accomplished skiers may choose to move up a size.

 

 

 

Debutant/Beginner

Intermediaire/Intermediate

Confirme/Confirmed

Expert

PISTE

(Pursuit / Famous)

Your height - 10 cm

Your height - 7 cm

Your height - 5 cm

Your height

ALL MOUNTAIN

(Experience / Temptation)

Your height - 10 cm

Your height - 5 cm

Your height

Your height + 5 cm

FREERIDE

(7 Series)

Your height - 5 cm

Your height

Your height

Your height + 5 cm

FREESTYLE

(S Series)

Your height - 10 cm

Your height - 7 cm

Your height - 7 cm

Your height - 5 cm

Preslávené prašanové lyže na celom svete. Úplne prestavané nové SUPER 7 HD pokračujú vo svojom trende a prinášajú nenásilnú jazdu v prašane s ešte prirodzenejšími a zábavnejšími pocitmi. S najnovšou špičkou Air-Tip 2.0 a Carbon Alloy Matrix...
Read more
Level
Beginner
Expert
Sizes 172 180 188
Tip dimensions (mm) 140 NA NA
Waist dimensions (mm) 116 NA NA
Tail dimensions (mm) 130 NA NA
Radius (m) 20m NA NA

In order to prepare your equipement the best we can, please fill the following form.
IMPORTANT : Fixations are one of the key of your safety, it's important to check the informations filled below.

Details of SUPER 7 HD

description & fixations

Preslávené prašanové lyže na celom svete. Úplne prestavané nové SUPER 7 HD pokračujú vo svojom trende a prinášajú nenásilnú jazdu v prašane s ešte prirodzenejšími a zábavnejšími pocitmi. S najnovšou špičkou Air-Tip 2.0 a Carbon Alloy Matrix technológiou, so 116mm pod viazaním poskytujú lyže SUPER 7 HD pokojné vznášanie a okamžitú kontrolu v oblúku. Zaži jedinečný freeridový výkon v najhlbšom snehu.

Magazine test results

POWDER - SKIERS CHOICE “POWDER ” SKIERS CHOICE
Blister Recommended “Blister Recommended”
Editors Choice “Editors Choice”
Gear Guide “Gear Guide”
Access-Perf “Access” Perf
Ski Magazine - Official Selection “Ski Magazine ” Official Selection

Why choose the SUPER 7 HD

AIR TIP 2.0

AIR TIP2.0 – nový 3D dizajn s výstuhou je ľahší a silnejší. Dokonale integrovaná konštrukcia zvyšuje energiu, stabilitu a schopnosť vznášania. Zredukovaná hmotnosť na koncoch koncentruje energiu do časti lyže pod viazaním a vďaka ľahšej špičke a päte sa lyže jednoduchšie ovládajú, držia sa nad povrchom snehu a kontrolujú v hlbokom snehu.

SIDEWALL

Konštrukcia SIDEWALL je zložená z vrstiev materiálov (drevo, sklené vlákna, kov atď...) a vertikálnych bočných stien po celej dĺžke. Poskytuje lyžiam optimálny grip na hranách, presnosť, rovnováhu a energiu.

POWDER ROCKER

Rossignol Powder Turn je skonštruovaný s 50% tradičným priehybom v oblasti viazania a ostatných 50% na špičke a päte lyží tvorí rocker priehyb. Tradičný priehyb poskytuje silu, energiu a výborné držanie na hrane na hladkom povrchu. Veľký rocker priehyb v prednej časti lyže poskytuje vynikajúce vznášanie sa v prašane. Rocker na zadnej časti lyže má tvar, ktorý poskytuje lyžiarovi vhodnú pozíciu na pohotovú zmenu smeru a súčasne kontrolovať rýchlosť.

CARBON ALLOY MATRIX

Kombinácia vlákien, ktorá predstavuje novú éru vysokoúčinných materiálov. Kombinácia extrémne nízkej hmotnosti s jedinečnými mechanickými vlastnosťami, Carbon Alloy Matrix zvyšuje výkonnosť v lyžovaní či už z hľadiska priľnavosti, presnosti a tolerancie, alebo stability a ovládania. Carbon Alloy Matrix je výsledkom jedinečnej zmesi karbónových vlákien s vláknami bazaltu. Karbón poskytuje lepšiu tuhosť, nižšiu hmotnosť a účinnejší prenos energie, kým bazalt prispieva svojimi tlmiacimi vlastnosťami zvyšujúcimi stabilitu.

PAULOWNIA WOODCORE - CAM

Vysokovýkonná sendvičová konštrukcia obsahuje jadro z dreva PAULOWNIA, ktoré redukuje hmotnosť lyží o 30%. Zásluhou nižšej hmotnosti sú lyže pohotvejšie a ovládateľnejšie, kým CARBON ALLOY MATRIX technológia poskytuje energiu, stabilitu a spoľahlivý grip na hranách v oblúku.

SUPER 7 HD
Color:000
0,00 €
loading